White Pieces | Result | Black Pieces | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kot, Ewelina | 0 : 1 | Brelińska, Matylda | |||||
2. | Retz, Agnieszka | ½ : ½ | Murawski, Miłosz | |||||
3. | Pniewska, Beata | 1 : 0 | Łosińska, Agata | |||||
4. | Spionkowski, Fabian | 0 : 1 | Sivickis, Kornelia | |||||
5. | Waszkowska, Sandra | ½ : ½ | Łosińska, Anna | |||||
See all 6 matches |
Surname, Name | Rating | Pts | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kot, Ewelina | 1201 | 5.5 | |||||
2. | Murawski, Miłosz | 1319 | 5.0 | |||||
3. | Pniewska, Beata | 1176 | 4.5 | |||||
4. | Retz, Agnieszka | 1263 | 4.0 | |||||
5. | Brelińska, Matylda | 4.0 | ||||||
See all 12 players |
XVIII Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Świecia Juniorek i Juniorów (rocznik 2001 i młodsi)
grupa od 1600 PZSzach
Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Świeciu
SOK Stokrotka
OKSiR Świecie
KSz Gambit Świecie
Telefon kontaktowy - 508 209 977
Cel zawodów:
Popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży,
Podniesienie poziomu gry, rozwój intelektualny dzieci i młodzieży,
Propagowanie zasad fair play (umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym),
Zapewnienie dzieciom i młodzieży interesującej rozrywki,
Stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
Miejsce i termin gry:
Termin: 23-24.03.2019
Sala gry: Sali SOK STOKROTKA przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 15 w Świeciu
Zawodników można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres: gambitswiecie@wp.pl, w terminie do 18 marca.
Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko zawodnika, datę urodzenia, kategorię i ranking FIDE (jeśli posiada), klub ewentualnie miejscowość lub szkoła, którą reprezentuje; lub online na stronie www.chessarbiter.com .
W dniu turnieju zgłoszenia będą przyjmowane na sali gry.
Wpisowe:
Dla mieszkańców gmin Świecie i Chełmno oraz zawodników GAMBITU Świecie, wpisowe 10 zł.
Pozostali mieszkańcy powiatów świeckiego i chełmińskiego płacą 15 PLN. Dla uczestników
z poza wyżej wymienionych powiatów, wpisowe wynosi 20 PLN.
9:00 – 9:15
sobota
Potwierdzenie udziału
9:15-9:30
sobota
Odprawa techniczna
9:30
sobota
Otwarcie turnieju
9:30 – 11:30
sobota
Runda I
11:30-13:30
sobota
Runda II
13:30-15:30
sobota
Runda III
16:30-18:30
sobota
Runda IV
9:30-11:30
niedziela
Runda V
11:30-13:30
niedziela
Runda VI
13:30-15:30
niedziela
Runda VII
16:30
niedziela
Zakończenie turnieju
Uwaga!!! Jeśli rundy będą kończyły się wcześniej, kolejne będą wcześniej zaczynane!
System rozgrywek:
Szwajcarski 7 rund
Tempo gry:
60’ na zawodnika
W przypadku niewielkiej liczby chętnych system może ulec zmianie, jak również można łączyć grupy.
Nagrody:
Zwycięzca otrzymuje puchar.
Nagrody rzeczowe od 2 do 10, pozostali uczestnicy otrzymują upominki.
Dyplomy wszyscy zawodnicy.
Klasyfikacja:
Miejsca w turnieju ustalane są na podstawie zdobytych punktów, licząc 1 pkt za wygraną partię, 0,5 pkt za remis, 0 pkt za przegraną. W razie równości decyduje wartość Buchholz średni i pełny, liczba zwycięstw.
Postanowienia końcowe:
Za stan zdrowia w zawodach oraz ubezpieczenie odpowiedzialny jest klub lub prawny opiekun delegujący zawodnika do udziału w turnieju.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do interpretacji i zmian dotyczących regulaminu.
Podczas zawodów dzieci przebywają pod opieką rodziców bądź opiekunów.
Uczestnicy wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w prasie i innych mediach (tv, Internet)
W turnieju obowiązują aktualne przepisy Kodeksu Szachowego.
Organizatorzy oraz sędziowie nie sprawują opieki nad dziećmi w czasie zawodów - dzieci bez zapewnionej opieki nie będą przyjmowane do zawodów.