LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski 2018

Jan-Krzysztof Duda
Міжнародний Гросмейстер, народж. 1998
MKS MOS Wieliczka

7
Стартовий номер
2724
Рейтинг
+7
 
6.5
Очки
1
Місце

Po rocznej przerwie, spowodowanej nauką do matury, wraca do gry w finałach mistrzostw Polski aby powalczyć o najwyższe cele.

Rok 2017 był dla niego rokiem, w którym przypieczętował swoją długoletnią pracę wkraczając do elitarnego klubu zawodników posiadających ranking 2700+. Tym samym został pierwszym polskim juniorem, któremu udało się tego dokonać. Obecnie jest drugim, według rankingu, najlepszym zawodnikiem do lat 20 na świecie oraz drugim, za Radkiem Wojtaszkiem, zawodnikiem w Polsce.

Dwa razy reprezentował Polskę na olimpiadach szachowych i dwukrotnie był bardzo mocnym punktem drużyny. W czerwcu 2017 roku zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata w Chanty-Mansyjsku, a w listopadzie brązowy medal za wynik indywidualny (na II szachownicy) na Drużynowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Hersonissos. Rok zakończył znakomitym występem w katowickim spodku, gdzie został indywidualnym wicemistrzem Europy w szachach szybkich.

W 2017 roku zwyciężył jeden z odcinków telewizyjnego programu „The Brain – Genialny Umysł”, w którym udowodnił potęgę szachowego umysłu.

Результат Прізвище, Ім'я
1 ½ Soćko, Bartosz
2 ½ Tomczak, Jacek
3 ½ Gajewski, Grzegorz
4 ½ Krasenkow, Michal
5 1 Miśta, Aleksander
6 1 Wojtaszek, Radosław
7 1 Sadzikowski, Daniel
8 1 Piorun, Kacper
9 ½ Bartel, Mateusz

Результати

6.5
Очки
28.0
SB
4.0
KOYA
VS
4
WINS
5
BLACK
2785
Рейтинг Перфоманс
2760
Отриманий рейтинг

Місце в Таблиці

Зміна рейтинга ФІДЕ

chess:manager