LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski 2018

Mateusz Bartel
Міжнародний Гросмейстер, народж. 1985
KSz Polonia Wrocław

3
Стартовий номер
2604
Рейтинг
-2
 
4.0
Очки
8
Місце

W finałach indywidualnych mistrzostw Polski startował 15 razy, z czego aż cztery z nich zakończył na najwyższym stopniu podium (więcej zwycięstw w historii MP ma na swoim koncie tylko trzech zawodników), trzy razy zdobywał medal brązowy.

Od lat jest zawodnikiem polskiej drużyny na międzynarodowych zawodach. Reprezentował kraj na sześciu olimpiadach szachowych (gdzie zdobył złoty medal za wynik indywidualny na V szachownicy w Chanty-Mansyjsku w 2010) i sześciu drużynowych mistrzostwach Europy (złoty medal za wynik indywidualny na IV szachownicy w Warszawie w 2013). Trzy razy grał w Pucharze Świata.

W lipcu 2017 roku, razem z drużyną, zdobył historyczny brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Chanty-Mansyjsku a zaraz potem zwyciężył w międzynarodowym turnieju w Biel (Szwajcaria). Mateusz jest również tegorocznym wicemistrzem Polski w szachach szybkich (Zgierz).

Z indywidualnych sukcesów należy wspomnieć jeszcze o brązowym medalu na Indywidualnych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Jerozolimie w 2015 roku oraz wygraniu w 2012 roku jednego z najsilniej obsadzonych otwartych turniejów na świecie Aerofłot Open (Moskwa), co dało Mateuszowi awans do prestiżowego turnieju kołowego Dortmunder Schachtage.

Był jednym z założycieli czasopisma szachowego „Mat”, w którym przez kilka lat pełnił również funkcję redaktora naczelnego. Żoną Mateusza jest arcymistrzyni Marta Bartel (finalistka tegorocznych Budimex Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet).

Результат Прізвище, Ім'я
1 1 Miśta, Aleksander
2 0 Wojtaszek, Radosław
3 1 Sadzikowski, Daniel
4 0 Piorun, Kacper
5 ½ Krasenkow, Michal
6 1 Soćko, Bartosz
7 0 Tomczak, Jacek
8 0 Gajewski, Grzegorz
9 ½ Duda, Jan-Krzysztof

Результати

4.0
Очки
16.5
SB
2.0
KOYA
VS
3
WINS
4
BLACK
2590
Рейтинг Перфоманс
2560
Отриманий рейтинг

Місце в Таблиці

Зміна рейтинга ФІДЕ

chess:manager