Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet 2018

Monika Soćko
Международный Гроссмейстер, рожд. 1978
Wasko HETMAN GKS Katowice

1
Стартовый номер
2458
Рейтинг
6.0
Очки
3
Место

Jest jedną z najbardziej utytułowanych i zasłużonych polskich szachistek w historii, jedyną kobietą w Polsce z męskim tytułem arcymistrza, który zdobyła w 2008 roku. Od lat niekwestionowana liderka kobiecej kadry narodowej i krajowej listy rankingowej. Liczba międzynarodowych zawodów, na których reprezentowała Polskę jest ogromna:

jedenaście razy startowała na olimpiadach szachowych, z których przywiozła trzy medale. Za ostatni srebrny z Olimpiady Szachowej w Baku w 2016 roku, została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
trzy razy na Drużynowych Mistrzostwach Świata
dziewięć razy na Drużynowych Mistrzostwach Europy (6 medali)
osiem razy na Mistrzostwach Świata kobiet systemem pucharowym.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet startowała 22 razy i aż szesnaście zakończyła stając na podium, w tym osiem razy na najwyższym. W grudniu 2017 roku zajęła II miejsce na VII Arcymistrzowskim Turnieju Kołowym Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej we Wrocławiu, a dwa tygodnie później wygrała Sharjah International Chess Championship Cup for Women w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W kwietniu tego roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych w Tbilisi.

Mężem Moniki jest Bartosz Soćko - czołowy polski arcymistrz, również finalista tegorocznych LOTTO Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Результат Фамилия, Имя
1 1 Majdan, Joanna
2 ½ Warakomska, Anna
3 1 Kubicka, Anna
4 0 Kulon, Klaudia
5 1 Śliwicka, Alicja
6 1 Rajlich, Iweta
7 ½ Zawadzka, Jolanta
8 ½ Szczepkowska, Karina
9 ½ Bartel, Marta

Результаты

6.0
Очки
TB
23.75
SB
2.5
KOYA
VS
4
WINS
4
BLACK
2458
Рейтинг Перфоманс
2490
Полученный рейтинг

Место в Таблице

Изменение рейтинга Фиде

chess:manager