Klub Kisielice, Taczaka 20, Poznań (patrząc na bramę Taczaka 20, po prawej stronie przeszklone drzwi i wejście schodami w dół, kod do drzwi: 999#)

ZAPISY
Online
lub na miejscu w klubie do godz. 18:30
Start turnieju o 19:00, wtedy włączamy zegary.
Zawodnicy, którzy zapiszą się online do środy do 00:00, płacą 5 zł i mają podczas turnieju herbatę i kawę gratis.

WPISOWE
5 zł przy zapisaniu się online do środy. Po północy w czwartek wpisowe wynosi 10 zł (5 zł pula ligowa + 5 zł opłata organizacyjna)

ZAWODNICY
Turniej amatorski. W przypadku zawodników posiadających kategorię szachową ograniczenie wynosi 1800 ELO.
Minimalna ilość zawodników: 5, maksymalna ilość: 20.

SYSTEM GRY
6 rund systemem szwajcarskim.

TEMPO GRY
15 minut.

PUNKTACJA
Za zwycięstwo w partii zawodnik otrzymuje 2 pkt, za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt.
W przypadku uzyskania równej liczby punktów na koniec turnieju o kolejności miejsc decydują kolejno: Buchholz zredukowany, Buchholz, Progres, Sonnenborn-Berger, Bezpośredni pojedynek, Liczba zwycięstw, Liczba partii czarnymi.

NAGRODY
Całe wpisowe przeznaczone zostaje na nagrody ligowe. Podczas pojedynczego turnieju zdobywa się tylko punkty. Pula nagród pieniężnych (utworzona z wpisowych) zostaje podzielona między trzech najlepszych zawodników ligi po zakończeniu 10 turnieju.

ZASADY GRY
Turniej jest przedsięwzięciem amatorskim i atmosfera podczas naszych spotkań jest dość luźna.
Używamy zegarów - aplikacji Chess Clock (iOS) i Chess Clock - Game Timer &Stats (Android).
Wszelkie sytuacje sporne rozstrzygamy wspólnie w oparciu o przepisy gry FIDE.
W przypadku pierwszego przewinienia karą jest dodatkowy czas dla przeciwnika (+ 2 minuty), przy drugim karą może być przegrana walkowerem (0-2).
Zwracamy szczególną uwagę na podstawowe kwestie:
- nie spóźniamy się;
- w trakcie turnieju ściszamy telefony, a zawodnicy, których telefony używane będą jako zegary proszeni są o włączenie trybu samolotowego;
- wynik meczu zgłasza wygrywający;
- zwracamy się z szacunkiem do przeciwników i nie komentujemy gry (na swojej szachownicy, jak i innych);
- powstrzymujemy emocje i w miarę możliwości nie używamy wulgaryzmów;
- palimy papierosy tylko w palarni i na zewnątrz (oczywiście w przerwach między rundami)

chess:manager