V Puchar Strzelca w Szachach - Open C

20.07
2024
Data
Strzelce Opolskie
POL
Miasto
20'
+10"
Tempo
0/7
Rundy

Lista startowa

Nazwisko, Imię Ranking
1. Łapiński, Dawid 1541
2. Puchowski, Michał 1431
3. Frączek, Piotr 1200
4. Jarosz, Jarosław 1200
5. Kluba, Bartłomiej 1200
Zobacz wszystkich 13 zawodników
1152
śr. ranking
23
śr. wiek
1
kobieta
2
zawodników z ELO

V Puchar Strzelca w Szachach

Strzelce Opolskie, 20-21 lipca 2024 r.

1. Organizatorzy

2. Miejsce, system rozgrywek

Grupa Tempo gry Ilość rund Wpisowe Dla kogo?
Open A 60 minut + 30 sekund na ruch 5 80 zł Zawodnicy z rankingiem FIDE poniżej 2400 oraz co najmniej II kategorią
Open B 30 minut + 30 sekund na ruch 7 60 zł Zawodnicy z III lub IV kategorią (lub kobiety z II kategorią).
Open C 20 minut + 10 sekund na ruch 7 30 zł Zawodnicy z V lub bez kategorii.

Zgłoszenia do turnieju dostępne są do 19 lipca w serwisie na chessmanager lub mailowo na adres: mateuszhasterok@wp.pl. Wpłaty wpisowego należy dokonać na sali gry w pierwszym dniu rozgrywek do godziny 8:45.
W przypadku równej ilości punktów najlepszych zawodników w grupie A o końcowej kolejności miejsc decyduje dogrywka tempem szachów błyskawicznych na zasadach określonych przez sędziego. Do dogrywki może przystąpić maksymalnie 4 zawodników z największą ilością punktów i najlepszą punktacją pomocniczą.
W imieniu osób niepełnoletnich zgłoszenia dokonują ich rodzice lub opiekunowie.
* Organizator dopuszcza przyjęcie do grupy A zawodników z III kategorią szachową z rankingiem FIDE. Ewentualny udział zawodnika należy skonsultować z organizatorem przed zgłoszeniem do turnieju.

3. Harmonogram turnieju

Sobota: Potwierdzenie na sali gry – 8:15 – 8:45 - Rozpoczęcie turnieju oraz I runda – 9:00
- Przerwa obiadowa po II rundzie w grupie A, po III rundzie w grupie B oraz po IV rundzie w grupie C. O godzinie rozpoczęcia kolejnych rund sędzia poinformuje na bieżąco.
- Zakończenie turnieju dla grupy C około godziny 16:30.
Niedziela: runda IV grupy A oraz runda V grupy B o godzinie 10:00.
- Zakończenie grupy A oraz B planowane około godziny 16:00.

4. Nagrody

Grupa A - I miejsce – 600 zł. Pozostałe nagrody zależą od frekwencji i zostaną podane po drugiej rundzie. Przewidujemy również nagrodę rankingową i dla juniorów.
Grupa B - Nagrody rzeczowe dla co najmniej 6 najlepszych zawodników, najlepszego juniora do 16 lat oraz najlepszej kobiety.
Grupa C - Nagrody rzeczowe dla co najmniej 6 najlepszych zawodników, najlepszego juniora do 16 lat oraz najlepszej kobiety.
W każdej grupie dodatkowo puchar za zajęcie I miejsca i medale za miejsca na podium.
Powyższe nagrody są gwarantowane przy łącznym udziale 60 osób w turnieju.

5. Uwagi końcowe

W każdej grupie obowiązują aktualne przepisy FIDE oraz PZSzach.
W grupie A oraz B obowiązuje zapis partii od pierwszego do ostatniego posunięcia. Blankiety zapewnia organizator.
Dopuszczalne spóźnienie na partię w każdej grupie wynosi 30 minut.
Podczas trwania partii nie można posiadać przy sobie urządzeń elektronicznych nieautoryzowanych przez sędziego.
Turniej A jest zgłoszony do rankingu FIDE w szachach klasycznych.
Zgłoszenie do turnieju jest jednoznaczne z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku zawodnika na zasadach określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Szczegółowych informacji o przepisach RODO udziela organizator turnieju.
Podczas turnieju otwarty będzie bufet z napojami i przekąskami.
Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.
Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w niniejszym komunikacie.
Sędzia główny oraz organizator turnieju: Mateusz Hasterok, tel. 536 452 903.

chess:manager