V Puchar Strzelca w Szachach - Open A

20.07.2024
21.07.2024
Data
Strzelce Opolskie
POL
Miasto
60'
+30"
Tempo
0/5
Rundy

Lista startowa

Nazwisko, Imię Ranking
1. Banasik, Krzysztof 2187
2. Hadrian, Patryk 1800
3. Ratuś, Jakub 1770
4. Charczenko, Dominik 1748
5. Kowalski, Maciej 1671
Zobacz wszystkich 7 zawodników
1762
śr. ranking
27
śr. wiek
7
zawodników z ELO

V Puchar Strzelca w Szachach

Strzelce Opolskie, 20-21 lipca 2024 r.

1. Organizatorzy

2. Miejsce, system rozgrywek

Grupa Tempo gry Ilość rund Wpisowe Dla kogo?
Open A 60 minut + 30 sekund na ruch 5 80 zł Zawodnicy z rankingiem FIDE poniżej 2400 oraz co najmniej II kategorią
Open B 30 minut + 30 sekund na ruch 7 60 zł Zawodnicy z III lub IV kategorią (lub kobiety z II kategorią).
Open C 20 minut + 10 sekund na ruch 7 30 zł Zawodnicy z V lub bez kategorii.

Zgłoszenia do turnieju dostępne są do 19 lipca w serwisie na chessmanager lub mailowo na adres: mateuszhasterok@wp.pl. Wpłaty wpisowego należy dokonać na sali gry w pierwszym dniu rozgrywek do godziny 8:45.
W przypadku równej ilości punktów najlepszych zawodników w grupie A o końcowej kolejności miejsc decyduje dogrywka tempem szachów błyskawicznych na zasadach określonych przez sędziego. Do dogrywki może przystąpić maksymalnie 4 zawodników z największą ilością punktów i najlepszą punktacją pomocniczą.
W imieniu osób niepełnoletnich zgłoszenia dokonują ich rodzice lub opiekunowie.
* Organizator dopuszcza przyjęcie do grupy A zawodników z III kategorią szachową z rankingiem FIDE. Ewentualny udział zawodnika należy skonsultować z organizatorem przed zgłoszeniem do turnieju.

3. Harmonogram turnieju

Sobota: Potwierdzenie na sali gry – 8:15 – 8:45 - Rozpoczęcie turnieju oraz I runda – 9:00
- Przerwa obiadowa po II rundzie w grupie A, po III rundzie w grupie B oraz po IV rundzie w grupie C. O godzinie rozpoczęcia kolejnych rund sędzia poinformuje na bieżąco.
- Zakończenie turnieju dla grupy C około godziny 16:30.
Niedziela: runda IV grupy A oraz runda V grupy B o godzinie 10:00.
- Zakończenie grupy A oraz B planowane około godziny 16:00.

4. Nagrody

Grupa A - I miejsce – 600 zł. Pozostałe nagrody zależą od frekwencji i zostaną podane po drugiej rundzie. Przewidujemy również nagrodę rankingową i dla juniorów.
Grupa B - Nagrody rzeczowe dla co najmniej 6 najlepszych zawodników, najlepszego juniora do 16 lat oraz najlepszej kobiety.
Grupa C - Nagrody rzeczowe dla co najmniej 6 najlepszych zawodników, najlepszego juniora do 16 lat oraz najlepszej kobiety.
W każdej grupie dodatkowo puchar za zajęcie I miejsca i medale za miejsca na podium.
Powyższe nagrody są gwarantowane przy łącznym udziale 60 osób w turnieju.

5. Uwagi końcowe

W każdej grupie obowiązują aktualne przepisy FIDE oraz PZSzach.
W grupie A oraz B obowiązuje zapis partii od pierwszego do ostatniego posunięcia. Blankiety zapewnia organizator.
Dopuszczalne spóźnienie na partię w każdej grupie wynosi 30 minut.
Podczas trwania partii nie można posiadać przy sobie urządzeń elektronicznych nieautoryzowanych przez sędziego.
Turniej A jest zgłoszony do rankingu FIDE w szachach klasycznych.
Zgłoszenie do turnieju jest jednoznaczne z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku zawodnika na zasadach określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Szczegółowych informacji o przepisach RODO udziela organizator turnieju.
Podczas turnieju otwarty będzie bufet z napojami i przekąskami.
Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.
Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w niniejszym komunikacie.
Sędzia główny oraz organizator turnieju: Mateusz Hasterok, tel. 536 452 903.

chess:manager