XX Otwarty Turniej o puchar Burmistrza Świecia

17.10
2020
Date
Świecie
POL
Place
12'
+4"
Tempo
7/7
Rounds

Standings

Surname, Name Rating Pts
1. Dziodko, Wiktoria 1048 6.5
2. Stosik, Stanisław 5.5
3. Liwicki, Piotr 1035 5.0
4. Rogaczewski, Olaf 1070 5.0
5. Bejger, Jonasz 3.0
See all 8 players

XX Otwarty Turniej Szachowy o puchar Burmistrza Świecia

Organizatorzy * Hala Widowiskowo- Sportowa Świecie. * OKSiR Świecie. * UM Świecie.
*Andrzej Leśniak, kierownik zawodów, tel. 506-913-301.

Cel imprezy * Promocja regionu, popularyzacja „królewskiej gry" wśród dzieci i młodzieży. * Wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych grupach. * Podnoszenie umiejętności szachowych uczestników.

Termin i miejsce * 17.10.2020 r. - Hala Widowiskowo-Sportowa, Świecie ul. Sienkiewicza 3. * Zapisy 8:50 - 9:50 * I runda - 10:00 * Zakończenie turnieju ok. godz. 16:00.

System rozgrywek * Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo 12 minut plus 4 sekundy na ruch dla zawodnika. Turniej nie jest zgłoszony do klasyfikacji FIDE. * W turnieju mogą brać udział juniorzy i seniorzy do II kat. szachowej lub do 1200 pkt FIDE.

Wpisowe i zgłoszenia * Wpisowe do turnieju wynosi 15 zł juniorzy, 20 zł – seniorzy, przyjmowane będzie w dniu turnieju na sali gry. * Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane do 14.10.2010 r. na adres mailowy: andrzej.075@o2.pl , telefonicznie 506-913-301, lub online na stronie ChessManager, ChessArbiter.
Zgłoszenia po wyznaczonym terminie - 50% wyższe wpisowe.

Klasyfikacja * Miejsca w turnieju ustalane są na podstawie zdobytych punktów, licząc 1 pkt za wygraną, 0,5 pkt za remis i 0 pkt za przegraną. W razie równości decyduje wartość Buchholza średniego i pełnego, liczba zwycięstw.

Nagrody * Pierwsze trzy osoby w klasyfikacji ogólnej otrzymają puchary. * Przeprowadzona zostanie klasyfikacja z podziałem na juniorki i juniorów (przy min. 5 zawodnikach w danej kategorii). Dodatkowo puchary otrzymają zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych, tj.- do lat 8, 10,12,14,16 i 18.
Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy.

Postanowienia końcowe * Sprzęt szachowy zapewnia organizator. Za opiekę, stan zdrowia oraz ubezpieczenie odpowiedzialny jest klub lub prawny opiekun delegujący zawodnika do udziału w turnieju. * Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji i zmian dotyczących regulaminu. * W turnieju obowiązują przepisy FIDE, dotyczące szachów szybkich. * W zawodach nie będą brane pod uwagę przepisy znowelizowanego Kodeksu FIDE, dotyczące aneksu A (Szachy Szybkie) z punktów A.2. oraz A.3.2. * Zgłaszając się do turnieju, zawodnicy wyrażają zgodę na fotografowanie ich wizerunku, w celu sporządzenia fotorelacji z mistrzostw a także na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, datę urodzenia, płeć, miasto lub klub) do celów przeprowadzenia mistrzostw. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz obowiązujące restrykcje prosimy każdego zawodnika oraz opiekuna o dezynfekcję rąk przed wejściem na salę gry. Do czasu rozpoczęcia rundy (komenda sędziego) wszyscy muszą mieć zasłonięte usta i nos. Po rozpoczęciu turnieju na sali gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy, sędziowie i organizatorzy.

chess:manager