White Pieces | Result | Black Pieces | ||
---|---|---|---|---|
1. | Pływacz, Radosław | 0 : 1 | Nowak, Tymoteusz | |
2. | Głąbski, Rafał | 1 : 0 | Koszałka, Maciej | |
3. | Kozłowska, Monika | 0 : 1 | Jakobsen, Michael | |
4. | Górski, Oskar | - : + | Przychodzeń, Mateusz | |
5. | Zalewski, Jakub | 1 : 0 | Kozłowski, Adam |
Surname, Name | Rating | Pts | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nowak, Tymoteusz | 1238 | 5.5 | |||||
2. | Głąbski, Rafał | 5.0 | ||||||
3. | Jakobsen, Michael | 4.5 | ||||||
4. | Przychodzeń, Mateusz | 3.5 | ||||||
5. | Zalewski, Jakub | 3.0 | ||||||
See all 10 players |
I ORGANIZATORZY
- Służewski Dom Kultury
- Tomasz Pęśko - szachoWArszawa
II TERMIN I MIEJSCE
- 11.02.2023, godzina 10:00-16:30
- Służewski Dom Kultury
- ul. Bacha 15, Warszawa
- link do wyznaczenia trasy dojazdu:
https://www.google.com/maps/place/S%C5%82u%C5%BCewski+Dom+Kultury/@52.1683932,21.0221914,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471932ea8018a439:0x3cbeee53c7aadaaa!8m2!3d52.168397!4d21.0243811
III UCZESTNICTWO
- Do wzięcia udziału w turnieju upoważnieni są wszyscy chętni z maksymalnie V kategorią szachową, bez ograniczeń wiekowych.
- Zgłoszenia prowadzone są na portalu www.chessmanager.com oraz biletyna https://www.strefazajec.pl/course/view/id/43994. Konieczne jest zgłoszenie na obydwu portalach.
- Wpisowe wpłacamy na konto:
Służewski Dom Kultury
nr konta 54 1240 2135 1111 0010 0432 9775
- Obowiązuje limit miejsc - 21 zawodników. Decyduje kolejność zaksięgowania płatności.
- Wpisowe wynosi 50 zł. Tylko opłacenie wpisowego oraz rejestracja na obydwu portalach gwarantuje miejsce w turnieju.
IV SYSTEM ROZGRYWEK I TEMPO
- 6 rund
- 15' + 15'' za każde wykonane posunięcie
- turniej umożliwia zdobycie V i IV kategorii PZSzach
- system szwajcarski (w zależności od liczby graczy dopuszcza się możliwość zrobienie turnieju kołowego lub dwóch osobnych grup).
- dopuszcza się 5-minutowe spóźnienie na partię, dłuższe spóźnienia kończą się walkowerem. Osoba, która odda walkowera w ten sposób i nie potwierdzi swojej obecności przed kojarzeniem kolejnej rundy zostanie wykluczona z dalszej gry w turnieju.
- obowiązuje osobiste potwierdzenie obecności przed rozpoczęciem turnieju.
V HARMONOGRAM TURNIEJU
- 9:50-10:00 - potwierdzenie zgłoszeń zawodników (osoby spóźnione kojarzone będą od drugiej rundy)
- 10:00-10:05 - rozpoczęcie turnieju
- 10:05-16:00 - rundy 1-6 (kolejne rundy rozpoczynają się 2-3 minuty po zakończeniu poprzedniej)
- 16:15-16:30 - zakończenie turnieju, ogłoszenie wyników
- Podane przedziały czasowe są orientacyjne i mogą ulec zmianom.
VI PUNKTACJA POMOCNICZA
- Buchholz Cut-1
- Buchholz
- Sonneborn-Berger
- Progres
- Bezpośredni pojedynek
- Liczba zwycięstw
- Liczba partii czarnymi
VII PRZEPISY GRY
- Turniej odbędzie się zgodnie z aktualnymi przepisami FIDE.
VIII OBSADA SĘDZIOWSKA
- sędzia II klasy - Tomasz Pęśko
IX INNE
- zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
- opiekę nad zawodnikami niepełnoletnimi sprawują ich prawni opiekunowie lub osoby przez nie upoważnione.
- uczestnicy i kibice wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatorów zgodnie z RODO oraz wykorzystanie wizerunku do celów promocyjno-marketingowych przez organizatorów.
- opłacone wpisowe nie podlega zwrotowi.
- ze względu na brak możliwości organizacji depozytu, dopuszcza się wnoszenie wyłączonych komunikatorów elektronicznych. Używanie ich na sali gry lub w trakcie trwania partii będzie karane: zawodnik przegrywa partię, kibic musi opuścić salę
- w przypadku obowiązujących restrykcji rządowych związanych z pandemią/epidemią w dniu zawodów, uczestnicy i kibice są zobowiązani do dostosowania się do nich
chess:manager